„Je jen jeden způsob, jak zastavit čas: fotografie.“

Je mi 37 let a miluji fotografování. Je to můj největší koníček a rád se v něm realizuji. Rád fotím svatby, sport, koncerty a různé akce, na které bych se třeba bez focení vůbec nepodíval. Dále také spolupracuji se značkou oblečení HLVT TIME, pro kterou fotím nové produkty.

V roce 2009 jsem poprvé zmáčkl spoušť svého fotoaparátu tak nějak rozumněji – už to nebylo pouhé focení rodinných oslav. Začal jsem se o zrcadlovky a focení obecně hodně zajímat a naprosto mne to pohltilo.

Například mne bavilo se různě procházet po Praze, sledovat budovy a další zajímavé objekty a fotit je. Také jsem si v tu chvíli uvědomil to, že by možná bylo vhodné, abych si pořídil nějaký lepší foťák. Mojí první zrcadlovkou se stal Nikon D60 a stala se takovým osudným fotoaparátem. O focení jsem sice pořád moc nevěděl, ale neskutečně mne bavilo cokoliv ve městě fotit.

Během následujících měsíců jsem si zamiloval černobílé fotografie, ve kterých se nacházel určitý prvek barevný. Vám určitě známým příkladem jsou toho třeba žluté taxi v New Yorku. I kvůli tomu jsem si pořídil Nikon D5100, který tento efekt nabízel.

Stále jsem ale fotil s pomocí automatického nastavení světla apod., a vyhýbal jsem se tzv. manuálnímu nastavení. Vůbec jsem nevěděl, o co všechno přicházím. Zlom přišel, když mi vše důkladně vysvětlil fotograf Zdeněk Valen a také mi prodal svůj Canon 600D – tím začala kapitola profesionálního focení.

„Fotografie je obrazem zachycený okamžik, tedy moment, který se už nikdy nemůže opakovat.“ – Petr Brukner, český herec